OPIS PRZEDSIĘBIORCY


Profil firmy: dorabianie kluczy i wyrabianie pieczątek
Forma prawna: Jednoosobowa działalność gospodarcza
Staż prowadzonej działalności gospodarczej: 6 lat
ZUS – klient zalega ze składkami na łączną kwotę 12497,98 zł
US – klient zalega z tytułu podatku dochodowego oraz VAT na łączną kwotę 12205,09 zł

Cel: Spłata zaległości w ZUS i US oraz wzięcie kredytu firmowego niezabezpieczonego na jak najwyższą kwotę.

 

Zobowiązania firmowe Klienta:

raport bik firmowy

Brak otwartych zobowiązań w BIK Przedsiębiorcy, jedynie historycznie spłacane kredyty firmowe z opóźnieniami sięgającymi około 40 dni.

 

Zobowiązania prywatne Klienta:

ocena punktowa bik

raport bik prywatny

 

OSIĄGNIĘTE EFEKTY

Na samym początku wytypowaliśmy bank, który mógłby po jak najmniejszej linii oporu udzielić klientowi jak najwyższą kwotę bez zabezpieczeń rzeczowych. W tym przypadku wybór padł na Alior Bank. Doprowadziliśmy do decyzji pozytywnej na kwotę netto 282 720 zł z okresem kredytowania na 120 miesięcy. Jednak w dalszym ciągu do podpisania umowy kredytowej należało dostarczyć zaświadczenia o niezaleganiu wobec ZUS i US. W tym celu udzieliliśmy klientowi pożyczki prywatnej z własnych środków. Klient spłacił zaległość w ZUSie i Urzędzie Skarbowym, odebrał zaświadczenia o niezaleganiu i mógł podpisać umowę kredytową. Dzięki temu zabiegowi uzyskał wolne środki na rozwój firmy, spłacił swoje zaległości podatkowe i miał z czego zwrócić nam pożyczkę.
 

PODSUMOWANIE

Problem, który spotkał tego przedsiębiorcę, to modelowy przykład wysokich obciążeń podatkowych ze strony Państwa wobec małych przedsiębiorców. Kilka miesięcy braku płatności składek ZUS oraz VAT powoduje efekt kuli śnieżnej, z którym trudno sobie poradzić bez jednorazowego zastrzyku pieniędzy. Dzięki naszej pomocy ten Klient wyszedł z zadłużenia i kontynuuje swój biznes. Ten konkretny przypadek cieszy podwójnie, ponieważ Klient współpracuje z nami od przeszło roku i mieliśmy swój udział we wcześniejszych, mniejszych Jego kredytach oraz kredycie mieszkaniowym, który widać zresztą w powyższych zobowiązaniach prywatnych.
 


calendar_today Dodno: 2019-10-21 | portrait Odsłon: 1599 exit_to_app Powrót do listy realizacji...

arrow_drop_up