Nowa firma - ma staż 0-12 miesięcy, po osiągnięciu pełnych 12 miesięcy traci status nowej firmy.
Zatem czy są obecnie banki, które udzielają kredytów niezabezpieczonych nowym firmom?
Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Jest Eurobank, który oferuje kredyt gotówkowy przedsiębiorcy, który osiągnie staż 6 miesięcy działalności. Jednak potencjalny kredytobiorca musi wykazać pełną zdolność kredytową i liczyć się z weryfikacją terenową. Należy również pamiętać, że jest to kredyt gotówkowy, który nie może być przeznaczony na cele związane z działalnością gospodarczą.


  • Maksymalna dostępna kwota kredytu wynosi 30 000 PLN
  • Okres kredytowania do 108 miesięcy
  • Rata miesięczna może wynosić około 500 zł - w zależności od wariantu zaproponowanego przez bank
  • Możliwa weryfikacja terenowa przez pracownika banku – skorzystaj z naszego doświadczenia, przygotujemy Cię do niej
  • Produkt jest dostępny również dla osób bez historii kredytowej


Poza wyżej wymienionym produktem bankowym jest oferta pożyczki pozabankowej niezabezpieczonej, która nie należy do najtańszych, jednak stanowi pewną alternatywę. Maksymalna dostępna kwota jest podobna, jednak ogolnie nie przekracza kwoty 100 000 zł.

Nowa firma może uzyskać jeszcze finansowanie w formie leasingu zwrotnego. Jednak jest to opcja skierowana wyłącznie do przedsiębiorców, którzy posiadają majątek własny w postaci samochodów. Tacy przedsiębiorcy mogą uzyskać nawet do 90% wartości samochodu.
Kolejna i ostatnia opcja dotyczy osoby, które zakończyły umowę o pracę z pracodawcą i podjęły z nim kontynuację współpracy w formie działalności gospodarczej, takie coś nazywamy samozatrudnieniem. Okres zatrudnienia u tego pracodawcy może zostać uwzględniony jako łączny okres prowadzenia firmy. Zatem jeśli byłeś zatrudniony w firmie „X” przez okres 12 miesięcy, otworzyłeś działalność i podpisałeś umowę o współpracy z firmą „X”, w której byłeś zatrudniony to są dla Ciebie oferty kredytu sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych.


Obsługujemy klientów z całej Polski. Proces uzyskania kredytu zwykle trwa około 3 dni roboczych, a wszystkie formalności załatwimy zdalnie. Dla Twojej wygody podpisanie umowy kredytowej umówimy w oddziale banku najbliżej miejsca Twojego zamieszkania.
Możesz wypełnić wniosek online lub skontaktować się z nami telefonicznie.

Wniosek on-line

Odpowiedz na kilka pytań i dowiedz się więcej na temat swojej zdolności kredytowej!

złóż wniosek call_made

Potrzebujesz więcej informacji?
Napisz do nas!

Chętnie udzielimy odpowiedzi na Twoje pytanie.

arrow_drop_up