Jak wybrać pośrednika lub doradcę kredytowego?

W branży pośrednictwa kredytowego działają dwa rodzaje podmiotów oferujących swoją usługę pomocy w uzyskaniu kredytu. Pierwszy rodzaj podmiotu to tak zwany Hurtownik. Należy go szczególnie unikać ze względu na sposób w jaki wykonuje swoje usługi. Taki pośrednik, jak sama nazwa wskazuje, działa hurtowo. Wypełnia w imieniu swoich klientów wiele wniosków kredytowych i składa je do banków, po czym robi wiele zapytań kredytowych, które następnie obniżają ocenę punktową klienta w oczach banków. Oczywiście nawet taki Hurtownik ma szanse zrobić kredyt jeśli trafi do niego klient, który nie wymaga specjalnej pomocy. To tak zwane ziarno, które trafiło się ślepej kurze. Drugi rodzaj pośrednika kredytowego lub doradcy kredytowego to zupełna odwrotność Hurtownika. Firma taka jak Janosik dla Firm działa w sposób metodyczny. Zanim rozpoczniemy świadczenie usługi dla Ciebie szanowny kliencie, to poprosimy Cię o wygenerowanie Raportu BIK. Następnie ten raport poddamy szczegółowej analizie. Z tej analizy będzie wynikać, w których bankach masz szanse na udzielenie kredytu, a które odrazu należy odrzucić. Dalej przeliczamy Twoje wyniki finansowe i nakładamy je na banki, w których masz potencjalnie szanse na uzyskanie kredytu. W ten sposób sprawdzamy czy spełniasz wszelkie formalne warunki aby ten kredyt otrzymać. Jeśli spełniasz te warunki i akceptujesz propozycję kredytu przygotowaną przez bank, to dopiero wtedy podpisujesz pierwszy wniosek kredytowy. Nigdy w odwrotnej kolejności. Dzięki temu osiągamy wysoką skuteczność przy niskiej liczbie zapytań kredytowych.

Kto może otrzymać kredyt firmowy?

Każda forma prawna prowadzonej działalności gospodarczej, od indywidualnej po spółki. Najważniejszym kryterium są brak opóźnień w spłacie rat kredytów oraz prowadzenie firmy od 12 miesięcy.

Jaki może być cel kredytu?

Finansowanie bieżącej działalności, cel inwestycyjny lub w przypadku kredytu gotówkowego cel dowolny.

Jakie są stosowane zabezpieczenia?

Do kwoty 500 tys. pln można uzyskać kredyt bez zabezpieczeń majątkowych.

Co jest najważniejsze aby otrzymać kredyt?

Najważniejsza jest pozytywna historia kredytowa właściciela firmy.

Firma ma zaległość w ZUS lub US, czy można mimo tego uzyskać jakieś finansowanie?

Tak, można. Na taką ewentualność mamy przygotowane specjalne rozwiązania. Zajrzyj do naszych produktów w menu na górze.

Czy firma która nie wykazuje dochodu lub ma stratę ma szansę na kredyt?

Tak, nawet firma, która nie wykazuje dochodu lub jest na stracie ma szansę na udzielenie kredytu.

Jestem w związku małżeńskim, mamy wspólnotę majątkową ale żona/mąż nie może wiedzieć, lub nie wyraża zgody na zaciągnięcie przeze mnie kredytu. Czy w takiej sytuacji mogę otrzymać jakiś kredyt?

Tak, mamy w ofercie kredyty bankowe, w których bez zgody małżonka można otrzymać nawet 150 000 zł. Brak zgody małżonka na udzielenie kredytu oznacza, że ewentualna egzekucja będzie prowadzona jedynie z majątku kredytobiorcy.

Wniosek on-line

Odpowiedz na kilka pytań i dowiedz się więcej na temat swojej zdolności kredytowej!

złóż wniosek call_made

Potrzebujesz więcej informacji?
Napisz do nas!

Chętnie udzielimy odpowiedzi na Twoje pytanie.

arrow_drop_up